Železné hory 2020 – JAK TO DOPADLO?

Nejlíp jak mohlo, dojeli jsme v pořádku do cíle. Tři rychlostní zkoušky, které se jely každá 3x byly perfektně připravené pořadatelem a my si mohli závody užívat. Obrovské díky patří všem do zázemí a kopilotovi.

Na domácí rallye u nás panovala neobvyklá nervozita, aby vše klaplo a dostali jsme se do cíle. Špioni v podobě Gajdy a Rejži nám dávali dobrou podporu a informace ke stavu trati mezi jednotlivými průjezdy byly nápomocné a my se mohli plně soustředit na závod.

První dvě RZ jsem se v autě necítil dobře a nešlo se mi soustředit, možná za to mohl i odstravený intercom (utrhnul jsem ho před startem RZ, tak velkou sílu po tom jednom tréningu v posilovně mám!) a jízda na voči, ale což, to je rallye. Na třetí RZ hned po startu RZ defekt a ztráta 10ti minut při výměně pneu, která znamenala poslední příčku a konec závodění. Ano, 10 minut protože vole dva ITáci vyměňují kolo asi tak, že ani jeden neví kde je hever, jak se s ním pracuje, když auto vyheverují tak se jim hever sklopí a auto je opět na zemi, neumí dopi** zašroubovat matku a tak…no nic.

V servisu mezi RZ detailní kontrola auta a jedeme na další rundu, která se nese v poklidnějším tempu a získávání jistoty z jízdy.

Třetí rundu zahajuje RZ7 a náš nejhorší čas. Jsem asi startoval na zpátečku, nebo co…nevím.

V RZ8 Petrkov – Vedralka se nám podařilo zajet slušný čas v porovnání s ostatními, ale podle onboardu je vidět tak velké množství chyb, že je to s podivem a ta R5 mohla dostat nálož, škoda.

Výsledky rychlostní zkoušky 8

Poslední RZ a konec. Další dokončená rallye, mám radost. Menší radost ze svého výkonu, ale vím kde pracovat a už vím, čeho je auto schopné. Schopné toho, co já asi v životě nedokážu využít. Poklona tomu, kdo nám auto takto nastavil!

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří nám umožnili na rallye startovat. Hlavním leaderem týmu a celou přípravu auta řídil, koordinoval a realizoval pochopitelně pan Učitel Gajar, v servisním zázemí velké díky panu Honzíkovi ❤❤❤ a Gajarovi za perfektní péči mezi všemi RZ v ukrutném horku, mojí paní za to, že s námi po „deseti letech“ opět jela 😀 a fantasticky se o nás starala a byla tou největší ochrannou rukou a dozorem nad našimi počiny. FB message s fotkou výsledků RZ 8 a vztyčeným ukazováčkem moc pobavila :-D. Dále paní Honzíkové za vždy přítomnou dobrou náladu a všem kdo přijel nás navštívit. Ochutnávka, malá ochutnávka, Kostěje potěšila!

Samostatně chci moc poděkovat Pšendovi. Po minulé rallye dostal „vytýkací dopis“ 😀 a na změnách zapracoval velice přesně a precizně a na této naší již čtvrté společné rallye fungoval jako podpora od A do Z. Děkuji ti panáčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..