RADOUŇSKÁ RALLYE 2021 – JAK TO DOPADLO?

Radouňské závody, místní Lidl a přátelskou atmosféru mezi všemi nemůže někdo nemít rád. Pro náš team největší změnou byla účast nového navigátora, který nám ukázal trošku jiný pohled na práci kopilota a ten měl velký vliv na vývoj závodu. Spatřili jsme cíl a tím pádem byl cíl splněn.

Novinky v našem teamu před Radouní

Závodnička – opět auto perfektně připravené. Pan Gajar veškerá poškození po posledním testu opravil a díky tomu jsme mohli startovat. Panu Gajarovi se podařilo zajistit fantastické pneu; měl jsem z nich neskutečnou radost, respekt a obavu zároveň. V závodu mě možnosti využití, ne puku 10 let starého, dost překvapily. Velkou změnou byla pro mě i nová helma a nový systém intercomu, kdy jsem dokonce i slyšel navigátora.

Servisní auto – zajistil, vymyslel, nastrojil, svařil a vyprecizoval náš pan Učitel za pomocí Kovárníka. Krásná práce pánové, věřím, že nám bude všem ještě dlouho sloužit a pomáhat. Díky přítomnosti všeho potřebného jsme mohli my i naši kolegové (díky dopomoci) po závadě na technice a rychlé opravě pokračovat v závodu.

Navigátor – Jan Bernas, ukázal jsi nám „trošku“ jiné světlo, jak jde profesi kopilota dělat. Znalosti a zkušenosti, které nám ukazuješ, jsou k nezaplacení. Navigátor může trávit přejezd zabořený v sedačce a odpočívat, nebo taky propočítávat časy, rychlosti, sledovat do detailu trasu a plánovat, jak se na start RZ dostat v naší „minutu“ s perfektně zahřátými pneumatikami. Díky této pečlivé a náročné práci jsi do auta vnesl obrovský klid, jistotu a pohodu. Byla to celkově veliká zábava a díky moc za to, že jsi ve svém kalendáři našel čas s námi jet na závody.

Po delší době opět startujeme ve dvou posádkách. Druhou posádku tvoří David Joza a Jiří Hrabě. Jozič v autě po delší odmlce a závod bere jako pozvolný vstup do sezony. Těším se na závody, kdy budeme mít posádky tři.

Průběh závodu

Taktika závodu byla v prvních RZ otestovat auto (poškození v testu a následná oprava), po zimní pauze se postupně rozjet a začít věřit kvalitním gumám.

Do první RZ nastupuju s respektem ke všemu novému. Menší technický zádrhel nám dává malý výkon motoru a tak první dvě RZ projíždíme v poklidném tempu s pocitem, že se zahříváme. V servisu je závada odstraněna a další dvě noční RZ jsou dobré. Noc přečkáváme na osmém místě a po krátkém spánku začíná nový den.

Další závodní den začínáme, Berný dodává dostatek jistoty, na plno jedeme až v RZ 6, kdy si dáváme proti prvnímu průjezdu 33 sekund. Krásné RZ kolem Strmilova jsou mou láskou a tak tyto projíždíme, jak se dá. Do cíle závodu nakonec vjíždíme na šestém místě absolutně.

Pro mě to je dobrý začátek sezony a již se těším na další závod, kterým budou Rallye Železné hory.

Druhá posádka Joza/Hrabě bohužel po krásném čase v RZ1 odstupuje na závadu diferenciálu.

Soupeřům díky za krásné závody a gratulace k výsledkům.

Poděkování

Všem kdo nás sleduje, podporuje, pomáhá. Velké díky Honzíkovi a Gajdovi v servise, Ondrovi a Pšendovi grilmanovi, mojí paní Áje tentokrát bohužel jen vzdáleně na telefonu, ale s plným nasazením ve fandění, hlídání, kontrolou a dozorem všeho.

Mapy RZ

Mapy RZ ke stažení

Galerie

Děkuji moc za krásné fotografie od týmu fotomástů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..