Radouňská rallye 2023 – jak to dopadlo?

Vyhraná RZ, 2. místo ve skupině, 3. místo absolutně. Z konečného výsledku můžeme být velmi spokojení, cesta k němu ale tak jednoduchá nebyla.

Další ročník naší oblíbené Radouně máme za sebou, auto bez zásadních šrámů a s dobrým pocitem z výsledku se můžeme těšit na další závody. Přípravy na Radouň začaly ihned po Podorlické rallye. Náš pan téměř nejvyšší (POZN: max nej nejvyšší Vlašimák přijel naštěstí pozdě na průjezdy, tak nám nápravy ještě chvíli asi zůstanou) měl plné ruce práce s doladěním technického stavu našeho malého WRC, ale vše zvládl a stihl. Tolik péče a práce, které auto dostalo, předurčilo i další průběh soutěže.

Průběh závodu

Velká očekávání před startem uvalila hodně stresu a začátek soutěže nebyl moc povedený, hodně chyb, ale nakonec se podařilo přenocovat na třetí příčce celkově. Druhou etapu nás čekaly dvě nové RZ a klasický okruh, který dobře známe. Druhý den, po propršené noci, byla otázkou i volby pneu a tu nám vedoucí pomohl vybrat perfektně. Tato volba nám pomohla k dosaženým časům a díky tomu následovala dobrá zábava, zážitek, obrovská radost z vyhrané RZ a ve finále dosažení cílové rampy. Po posledním servisu jsme byli 10 sekund za Rallye2 Zedník-Zedníková a zkoušeli jsme jet na max, ale bylo to málo, na okruhu jsme dostali 6 sekund a tím bylo jasno. Stačilo už jen neudělat velkou chybu a najít cíl. Máme hodně práce před sebou, když se ohlédnu za průběhem, odvedeným výkonem, tak i po tolika letech závodění jsem pořád na začátku a chybí hodně moc, aby výkon na každé RZ byl bezchybný. Do další soutěže je měsíc času a tak je třeba přijet s novým tréningovým plánem i motivací.

Poděkování

Proč jsme takový výsledek s Berným zajeli? Protože máme kolem sebe nejvíc nejlepší kamarády. Partu, která drží při sobě a pomáhá se vším, co je potřeba, má neskutečný smysl pro humor, čemuž vévodí Kovárna Balboa připraven na Round 2. A tímto bych chtěl vyzvat Igora Draga, aby se dostavil 28. 7. v 18:00 do stánku s občerstvením na Rallye Železné hory, kde se bude konat druhé kolo souboje.

Všechny zastávky v servisu, nasazení teamu, Honzík, Kovárna, ten šulin Vosyka, Kuba a i ten Gajar (na něj dobrý), tak moc pomáhali a dělali všechno, ať můžeme jet, že jsme se do cíle doslova dostrkali i přes všechny ty obtíže, které nás potkaly. Obrovské díky ženě a dětem za jejich komplet support, boží videa pro RallyeParty od Niki a Aličky, za přípravu celého cateringu + starost a péči o nás všechny ❤. Děkuji moc i Markétě, která až z Olomoooce posílá neskutečný koláčky – tak tentokrát jsem ostatním moc šanci nedal a sežral to skoro všechno sám! Toto naše „vítězství“ patří všem těm, kteří pomáhají, a my jsme jim to jen s Berným nezkurvili. Nevím, kdo z jezdců zažil průjezd Rallye Monte Radouň, já díky Honzíkově několikaletému tréningu a úsilí již tuto možnost letos měl. Jozičovi díky za SUPER fotos a podporu, příště už na startu, brachu! Fikimu s Raduš, Wendy s kamarády, že přijeli zafandit :-D. Děkuju vám kamarádi!

Na ty, kteří se budou cítit dotčeně, že jsem na ně zapomněl v textu, se moc omlouvám, ale oni se snad ozvou v komentářích a vězte, že vás všechny miluju 😜.

Na příště se máme hodně kde zlepšovat, zase kus práce za námi ale i před námi :-D.

Mapy RZ

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1pPKgktW019uLE62GazHoRAmapkglZvk&usp=sharing

Galerie

Z fotogalerie je jasné, kdo všechno za umístění může.

One thought on “Radouňská rallye 2023 – jak to dopadlo?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..