Podorlická Rallye 2023 – jak to dopadlo?

Krásné počasí, krásně připravená soutěž, parádní závod, druhé místo Gajar, odstoupení Joza a naše cesta do cíle soutěže, tak jde asi shrnout celou rallye, která právě skončila.

Podorlická rallye byla naším první závodem sezony 23 ve kterém náš závodní stroj prošel upgradem. V autě máme nově sekvenční řazení s ovládáním pádly pod volantem. Pro mě je to velká změna, na kterou si budu muset zvyknout a naučit se tuto techniku využít. Postupně odladíme porodní bolesti a doufám, že se brzy naučím pádlovat. Před soutěží jsme měli krátký test v Belé pod Bezdězem, kde jsem si mohl velmi krátce osahat jak se s autem řadí (menší závada delší seznámení bohužel neumožnila).

Podorlická rallye je tak úžasně zorganizovaný závod a servisní depo, že s otevřenými ústy člověk sleduje, jak to ty lidi připravili. Cítím se tam jako na domácí soutěži a vřelý přístup Jirky Chalupného a Petra Steklíka je jako od rodinného příslušníka našeho kmene.

Páteční tréningy byly velmi náročné časově a tři průjezdy v max rychlosti 50 km/h nebo 80 km/h mimo obec byly těžko stihnutelné. Do závodu startovaly v našem teamu tři posádky – Gajar + Štindl, Kopáček + Bernas a Joza + Hrábě. Velká gratulace k druhému místu celkově bezchybně jedoucímu profesorovi Gajarovi se Štyndlíkem, až do posledních RZ, kde se přeci jen projevila chvilková nepozornost nebo přemíra očekávání od auta a nějaké ty vteřiny utekly. Moc mě mrzí Jozičovo odstoupení hned v druhé RZ, myslím, že by jel velmi vydařenou rallye a bedna by byla dost jasnou věcí.

Nás provázely různé technické problémy, které se věřím do další rallye odstraní. Na své jízdě mám dost na čem pracovat, navigátor Berný si určitě taky bude připomínat některé RZty a slibuju, že mu bludička říkat nebude nikdo.

Páteční veselí ve stánku s pákařem Kovárnou se některým z místních určitě tvrdě zarylo do hlavy.

Poděkování

Všem v klasice Gajda, Honzík, za obětavý servis/opravy hlavně Kovárna, Ondrášek Vošický, Pepí.

Za podporu a přípravu výslužky z domova ❤.

Bernýmu, že našel čas a byl perfektním parťákem ve všech situacích, které nás potkaly.

Závěrem

Na další závody Radouňskou rallye máme dost práce před sebou, ale věřím, že přijedeme připraveni a v dobré náladě :-D.

Mapy RZ

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1d4QEONmYXGuPvjnR00euinPEWDXkRmA&usp=sharing

Fotografie/Video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..