Rallye Železní hory 2021 – JAK TO DOPADLO?

Tréningový pátek, tentokráte s pečlivým dohledem ženy (juuu), a závodní sobotu doprovázelo tropické počasí, a tak bylo jasné, že bude třeba jet s ohledem na techniku a obutí vozů.

Rallye Železné hory měla pro nás klasický ČMPR formát tři RZ a tři průjezdy každou z nich. Na jednotlivé mapy RZ se můžete podívat na připojeném PDF mapy RZ. Soutěž je každoročně připravena panem Šimíkem ve spolupráci s AUTO IN a 130 spolupracovníky na tratích tak pečlivě a zodpovědně, že je až s podivem, kde stále bere energii a motivaci tak perfektní soutěže připravovat; děkujeme.

Do první RZ jsme jeli s klasickou předstartovní nervozitou a první rundu jsme postupně nabírali na jistotě z jízdních vlastností našeho WRC, zvyšovala se důvěra v pneumatiky a postupně jsme zrychlovali. RZ 3 jsme zajeli druhý nejrychlejší čas (první dva měli čas na desetinu shodný) a jelo se nám velmi dobře. V Druhé RZ jsme se nevyvarovali chyby ve vracáku za Křížanovicemi, kde přehřátá guma nesplnila svůj úkol a trochu nás vyvezla ke svodidlům, naštěstí jsme zastavili 1 cm od nich, a tak sem se nemusel do servisu těšit na kázání a to rovnou ze dvou stran :-D.

Po pečlivém a rychlém servisu v zázemí (fantastický salátek k obědu) jsme se vydali na druhé projezdy. RZ4 se nám jela dobře. Do páté RZ nastupujeme s dobrým pocitem z auta a snažíme se jet čistě a rychle. V polovině RZ nás zpomaluje vlčák, který pobíhá kolem trati, ale naštěstí běží spořádaně u kraje viz foto níže (díky Rejžo za foto). Bohužel se nám před koncem RZ uklepaly všechny matky ze štěftů na kole a v pravé, naštěstí pomalé zatáčce, nás předbíhá kolo a víme, že je konec závodu. Auto se snažíme odstavit mimo trať a poté z nás jsou již jen diváci.

Druhá posádka našeho teamu Joza/Svoboda zajíždí naprosto fantastické časy již od prvních RZ a drží si úžasné třetí/čtvrté místo až do šesté RZ, kde malé nedobrždění na odbočení vyústí ve výlet mezi stromy a poškození auta. Budu moc držet palce, aby se auto podařilo dát dohromady na další závod, i když to je spíš nadlidský úkol a jen přání.

Velká gratulace vítězovi Lubomíru Světínskému s navigátorem a druhému Milanovi Gregorovi a Vláďovi Štindlovi, kteří po velkých technický problémech dokázali vybojovat druhou příčku, a to zejména díky zapůjčení kvalitních rukavic z dílny Sparco od já.

Ubytování

Vtipnou situací byl příchod do hotelu Fortna, kde jsme bydleli. Je to krásný útulný hotel s profesionálním personálem, který je velice vstřícný a objednání dvou pokojů pro tři lidi může mít zajímavý příběh, když jako první vstoupíte do jednolůžkového pokoje navigátora Bernýho, který měl asi 5 m² v součtu a následně kontrolujete mega obrovské „prezidentské“ apartmá se vstupní halou, koupenou, toaletou, obrovským obývákem a ložnicí v dalším patře ve věži :-D. Berný se musel cítit jako Harry Potter ve svém mikropokoji pod schodama… dokonce byl ten maličký pokoj schovaný pod schodem našeho zázemí :-). Příště prý objednává ubytování on :-D.

Poděkování

Jako vždy velké díky Pavlovi za pečlivou přípravu řidiče a vozu s veškerou koordinací všech prací v servisu (Honzíkovi nejvíc nejvíc). Extrémní dík za přípravu neskutečného gastro-catering zážitku s firmou KorSov s.r.o. Musím všem posádkám tuto firmu doporučit. Připravené amuse bouche, těstovinový salát, nakládané grilované kousky, zdravé ovocné mísy, přebytek všech dalších pochutin, bufet snídaňové stoly a pití je obtížný úkol připravit pro tak velkou společnost, jakou jsme tentokráte v servisu měli.

Obr díky za perfektně odvedenou navigátorsou práci. Berný je prostě profík a to nemá smysl k tomu cokoli dalšího psát.

Velké díky za zodpovědný dohled mé ženy, která nám do servisu přináší klid, dohled, grilwoman a parádního fanouška. Jet společně je pro ní velký zápřah na přípravu všeho kolem domova, cesty atd. děkuji moc i za tu standardně vlhkou buchtu, kterou vždy přivezeš.

Na příště musíme vzít dostatek rum-cola, protože jsme přivezeným množství znepokojili účastnici sobotního večírku. Omlouváme se a příště to napravíme.

Další soutěží v pořadí je Podorlická rallye. Doufám, že se Pavlovi podaří dát auta do pořádku a budeme se moct zúčastnit perfektně připraveného podniku od Jiří Chalupný a celého teamu kolem něj.

Video z dílny JNK

Díky za fotodokumentaci Rejžovi a dalším fotografům!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..