LeMost 24. 8. 2011 – Nakupka.cz Racing team

Ve středu jsme v počtu čtyř pilotů absolvovali vytrvalostní šestihodinový závod LeMost se závodním vozem Ford Fiesta. Po celou dobu soutěže jsme se mohli „těšit“ z úmorné okolní teploty okolo 35 °C, takže v autě bylo prakticky na umření. LeMost byla po LeSlovakiaRing naší druhou vytrvalostní soutěží.

Složení týmu

  • Jan Novák
  • Vít Martinovský
  • Michal Kopáček
  • pan X (nepřál si být jmenován)

Cesta do Mostu nebyla uplně jednoduchá – dokazuje to níže přiložená fofografie. Díky tomuto zdržení jsme do administrativní přejímky dojeli několik málo minut před jejím ukončení. Potřebné doklady se stihli vyřídit včas, a tak nám již nic nebránilo v zahájení závodu.

Závod byl vypsán na 6 hodin. Startovalo se v 11:00 a konec byl logicky v 17:00. Čas na protesty byl stanoven jen na 15 minut po závodu a ihned následovalo vyhodnocení a stupně vítězů.

Naše strategie byla střídání pilotů po 40-45 minutách, což odpovídalo cca 15ti kolům na okruhu. Časy jsme jezdili mezi 2:25 až 2:18. Podařilo se nám zajet nejrychlejší kolo mezi Fiestami 2:17:997 (Michal). Nejvyrovnanější výkony předvedl Víťa, který jezdil v druhém střídání stále okolo 2:20. Hlavně díky jeho precizní práci bylo naše umístění velmi pěkné.

V průběhu závodu jsme zajížděli vyrovnaná kola a proto se nám podařilo i po čekání při tankování (2 auta před námi) dohnat obrovskou ztrátu několika minut po posledním střídání na celkově třetí posádku.

Závěrečné druhé místo je pro nás splněním cíle. Zejména však to, že jsme zajížděli srovnatelné časy se zkušenějšími posádkami proti kterým jsme „bojovali“.

       


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..