ALS 2011 9hodin Le Slovakiaring

O víkendu jsme se účastnili okruhového závodu na okruhu SlovakiaRing v rámci devítihodinového závodu. Z Prahy jsme vyjeli den před závodem pro včasné vyřízení akreditace. Cesta z Prahy nám zabrala cca 5 hodin. Okruh je umístěny cca 10 km před Dunajskou Stredou.

UPDATE 15. 7. 2011 – přidal jsem fotos od Vítka Martinovského

Závod byl vypsán v několika kategoriích, my se účastnili v počtu 7mi pilotů (trochu absurdní číslo) na „supersportu“ Fiesta. Ambice tedy nulové. Závod byl opravdu profesiionálně připraven včetně veškerého servisu okolo. Na nás bylo si jen zmanagovat kdo kdy pojede, kdy se bude tankovat, kdy cca budeme přezouvat jaké gumy a co a kde budeme jíst. Je to přeci jen 9 hodin závodu a je dobré mít vše připravené. Managerem byl náš pilot Ness, díky mu za organizaci.

V závodu se objevila různá auta od Radicalů s přeplňovaným motorem z Focusu, Ultimu, řadu okruhových BMW M3 až po naše Fiesty. Když člověka jedoucího ve Fiestě v dvojnásobné rychlosti předjede BMW se vzduchovým pytlem za sebou, je to skutečně úžasný zážitek.

Naše auto bohužel nevydrželo do konce závodu, což je škoda, ale zábava to byla famozní. Fiestě praskla hadice z chlazení a podfouklo se těsnění pod hlavou a tím se voda dostala do motoru a tím ukončila jeho činnost. Pro nás všechny to byl krásně strávený čas a to i díky super počasí, které nám přálo.

Náš nejrychleší čas byl 3:04 na jedno kolo, který měl Vítek, za ním bych o chlup (3:05) Kuba s Nessem. Setinové hodnoty nemám uložené. Celkem jsme obkroužili cca 100 kol tj necelých 600 km.

Cestou zpátky jsme se zastavili ve Steak house v Břeclavi (Lidická ulice) a zažitek z jídla prakticky nepopsatelný. Vysoký řoštěnec (El Banditos) se sýrovou omáčkou 300g (219,-), stejkové brambory (29,-), svíčková s pepřovou omáčkou, zelná polévka (39,-), česnečka – vše naprostá pecka a za velmi přijatelné peníze – senzace!

Foto z mobilu – Stejk s pepřovou omáčkou

One thought on “ALS 2011 9hodin Le Slovakiaring”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..