RALLYE ŽELEZNÉ HORY 2019 – jak to dopadlo?

Nedojeli jsme do cíle. Je třeba to rozvádět? Určitě ano :-D, tak pěkně od začátku…

Příprava na rallye Železné hory začala ještě dlouho před jením startem, protože jsem auto naboural na předchozím závodě a bylo třeba ho opravit, měl Pavel Gajar hodně napilno. Nakonec se podařilo WRCo opravit a dát mu i konečně tu porno barvu. Při opravách bylo třeba sáhnout i do dílů, které měla k dispozici naše cvička a tak byla takovým malým dárcem. Ty nekonečné dny a noci v práci, které Gajda trávil u WRC a ne u svého auta a rodiny je těžké jakkoli docenit. Děkuji.

Byl jsem moc rád, že jsem měl tentokrát po celou dobu rallye podporu nejlepšího navigátora v rally i v životě!

Při testování se zdálo vše v pořádku a tak jsme mohli pokračovat v procesu přípravy na závody. Administrativní přejímka, technická přejímka, najíždění, večerní porada a ranní vstávání a příprava auta. Očekávali jsme deštivé přeháňky a tak jsme aplikovali i tzn. tekuté stěrače.

Start do rallye se odehrával dle našeho plánu – seznamovat se s novým navigátorem (nutno říct, že mu to jde moc dobře :-)), rozpisem, opět získat jistotu v gripu a řízení auta, protože dlouhé pauzy mezi závody nejsou pro správnou a čistou jízdu zrovna ideální. Od toho se odvíjela i naše rychlost a postupně jsme chtěli v klidu dojet do cíle.

Bohužel nám vidle opět vhodila technika. Po pár km v druhé RZ začal stávkovat brzdový pedál (spojkový váleček) a tak každé přeřazení za použití spojky znamenalo i spojku nohou vytáhnout od podlahy a následně, když jsme přišli o klínový řemen jsem si připadal jako Igor Drotár ve slavném videu, kdy nemají servo. Znamenalo to po nás konec v rallye a návrat po druhé RZ do servisu v roli rallye fans.

Naše druhá posádka Gajar-Vanický neskutečným výkonem drželi první příčku absolutně až do osudné RZ 5, kdy došlo k poškození v oblasti stálého převodu a to znamenalo jisté odstoupení. Výhru na Železkách bych nepřál nikomu víc než jim. TOP6 jezdec nakonec slaví další úspěch v rallye, gratulujeme.

Velké díky patří Karlíkovi a Honzíkovi za profesionální přístup k servisování všech posádek. Děkujeme!

Záznamy RZ z kamery se konat nebudou, opět jsme neuměli kameru zapnout…ITaci no…

Co bude dál? WRCo se opraví a musíme mu dát správné závodní design a pokusíme se opět připravit na start dalšího závodu…hledáme návrháře na polep!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..