Pod-Orlická rallye 2019 – jak to dopadlo?

Slova mojí manželky, když jsem jí poslal fotky po naší havárii „Jo už to vidím. Pěkný no, počkej doma…“ mě mrazila celý den, celou cestu z Opočna a přemýšlel jsem jestli se mám po cestě někde ožrat a přijet až v pondělí, že snad trošku vychladne a nedostanu takovou držkovou, cesta od branky domu do kuchyně trvala snad hodinu…nakonec jsem tu odvahu někde našel a ožral se až doma ve 2 ráno, když jsem přijel…

…ale pěkně popořadě
Poslední dobou nás hodně zlobila technika a tak byl návrat na tratě rallových zkoušek náročnější. Po delší odmlce se nám ale podařilo skloubit vše potřebné dohromady a mohli jsme absolvovat nový podnik v rámci ČMPR. Hlavní dík patří Pavlovi Gajarovi, který se nadlidsky stará nejen o techniku, ale i o logistiku všeho a i o hlavy celého týmu.

Novinka číslo 1. Navigátor Tomáš Pšenička
Po několika perfektních sezonách s kamarádem Jonkym přišel nový navigátor a moc se těším na naše zážitky v závodním autě.

Novinka číslo 2. Order.cz
Nový hlavní sponzor a partner do dalších závodů již nebude Nakupka.cz, ale zcela nový projekt Order.cz, který je zaměřený zcela jiným směrem než původní e-shop. Zatím je to projekt na papíře, ale můžete se těšit na obrovskou senzaci ve světě internetu a e-commerce.

Novinka číslo 3. Nová kamera
Náš tým disponuje také zcela novou záznamovou technikou a tak se s námi můžete pokochat podívanou záznamu Podorlické rallye z pohledu servisu, zázemí, příprav, samotných RZ a i naší havárie.

PS: ještě se s tou technikou budeme muset trošku naučit no…víc toho opravdu nemáme :-D.

Průběh rallye
Tuto rallye jsme s Tomášem brali jako testovací, zvykací, pro nás zcela nové RZ, které jsme nikdy nejeli a nebylo možné si je díky časovému harmongramu technické přejímky natrénovat a zapsat dle možností a pravidel. Spokojili jsme se s tím, protože přeci jedeme jen zkoušet techniku a posádku.

RZ byly v neskutečném prostředí Orlických hor a jen přítomnost v tomto prostředí doplněná fantastickým počasím nám stačila ke štěstí. Odstartovali jsme na pohodu, provrkali první serii RZ a bylo nám krásně. Tomáš byl perfektním parťákem a první RZ přečetl bez nadechnutí a jediné chybičky.

V páté RZ, jsme měli ale havarii. Po delším úseku z kopce následovala komprese a pravá 3 u které jsem chybně odhadl klopení a následoval výlet na pole. V cestě nám stál jeden sloupek s drátem a následovalo poškození vozu a odstoupení.

Doufám, že se nám naše krásné WRC podaří opravit do dalšího závodu Radouňské rallye a budeme se moct setkat na dalších závodech v plné polní.

Závěrem
Velké díky patří našemu Karlíkovi/Honzíkovi, který o nás opět pečoval a s precizností jeho vlastní nám dělal pomyšlení v zázemí servisní zóny a panu Kovárnovi za rychlou záchranu s odtahem z RZ!

Obrovská gratulace patří Gajdovi a Rejžovi, kteří rozdrtili konkurenci a celou rallye vyhráli s obrovským náskokem. Coool! Zde na fotodokumentaci můžete vidět, jak se pan Gajar plně soustředí i když je závod již 4 hodiny ukončený.

Vyprávění Ouninpohja skoku v podání Gajar-Vanický na Podorlické rallye bude jisto-jistě pravidelnou historkou všech našich dalších setkáních. Kopáček+Korýš bežící a funící 5 km po polích, doběhnuvších 30 sekund před megaletem Gajar+Vanický, pánové, tohle nám dlužíte…

Moc mě mrzí, že jsem zklamal důvěru ženy i celého týmu a hloupou chybou všem přidělal neskutečné množství práce a starosti. Když si vzpomenu na kamaráda Dřinu nebo našeho kolegu Karla Kupce říkám si, že jsem to pěkně posral a jsem vděčný, že to u nás odnesly jen plechy. Pardon kamarádi, já se ale poučil a na příštích závodech můžete čekat jiný tým Kopáček & Pšenička.

2 thoughts on “Pod-Orlická rallye 2019 – jak to dopadlo?”

  1. Ahoj Michale 🙂 Nic si z toho nedělej to se přeci stává a já neznám žádného závodníka co by se trošku nevysekal 😀 Myslím, že to k tomu sportu patří nebo ne? Právě o tuhle zkušenost to bude příště určitě lepší! Držím palce do budoucna a přeji hodně úspěchů 🙂 PS. Doufám, že tě pozdravoval Mr. Kotula 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..