Rallye Světlá 2011 – jak to dopadlo?

V sobotu 1. 10. 2011 se konala soutěž v rallye – Rallye Světlá. Celá rallye se točí okolo krásných měst Ledče nad Sázavou a Světlé nad Sázavou. Pro nás to byl první závod seriálu Volný pohár. V kategorii A4 jsme obsadili místo sedmé a celkové místo čtrnácté. Byl to závod, na kterém jsme opět použili zcela seriovou pneumatiku Bridgestone Potenza RE 050A a ve slunečném dni a teplotě okolo 26 °C to pro nás výhody nepřinášelo, ale jsem za ty pneu rád, protože nám ukazují lépe chyby. Novinkou byla onboard kamera (videa brzy dodám na youtube), napojená na intercom.

Poděkování

 • Největší díky patří panu Gajarovi (současně gratulujeme k fantastickému druhému místu) a Fandovi. Jen díky nim jsme mohli rallye absolvovat a díky jejich obrovské pomoci jsme dojeli zdárně do cíle. Děkujeme!!!
 • Další obrovský dík patří Ondrovi Kotíkovi, který s nám strávil coby akreditovaný fotograf celý závodní den a zcela jistě nám dodá fotky, které zde přilepíme :-).

Průjezd 1

Jsme úplní začátečníci v rallye a po prvním průjezdu RZ1 jsem myslel, že to snad ani není možné, aby byla trať tak neskutečně rychlá. Na mnoha místech nestačil číselník tachometru – rovné úseky se muselo jet něco kolem 210 km/hod a navazující rychlé zatáčky se jen málo ubíralo. Občasné horizonty v rychlých pasážích do mírných zatáček mému pocitu z bezpečí moc nepřidaly. Za celou tuto nejdelší RZ (skoro 12km) jsem se jako řidič nedokázal dostat do pohody, abych řešil jen stopu a rozpis. Stále jsem měl v hlavě obavy o neskutečnou rychlost a tak jsem pořád brzdil a brzdil a brzdil. Po dojetí do cíle jsem si říkal: toto pro nás opravdu není.

Druhá RZ nás trochu uklidnila, i když nebyla o moc pomalejší. Už z nás spadla počáteční nervozita a začali jsem konečně řešit stopu, rozpis a kvalitu jízdy. Třetí RZ už jsme si doslova užívali.

Při každé možnosti použít ručku a průjezdy jet „bokem“ jsem to zkoušel a zkoušel a přetáčel jsem se a přetáčel :-).

Průjezd 2

Do první RZ jsem si už hodně věřil, čas jsme zlepšili o 20 sekund na 6:07 což byl celkově 11tý čas – pro nás neskutečný úspěch a po dojetí do cíle jsme se opravdu bavili.

Do druhé RZ jsme nastupovali opravdu s humorem (bude vidět na onboardu), ale jedna ostrá pravá, najetá v nesmyslné rychlosti, nás vezla přímo do širokého stromu. Na poslední chvíli jsem to stihl strhnout do pole a skokem jsme se přenesli do lánů s obilím. Hrabání ven na 2 pokusy nás stálo trochu rozbitého nárazníku a opravdu hodně času. RZ jsme dokončili v poklidném tempu. Třetí RZ díky nejistotě nepoškození auta a potřebou dojet do cíle byla v poklidném tempu.

Průjezd 3

Na autě žádné velké škody, takže se jelo naplno, trochu opatrněji, ale u mnoha vracáku jsem auto přetočil a výsledné časy tak byly opravdu špatné :-). Co do jízdy, stopy, rozpisu nám to už začalo všechno opravdu dobře fungovat a měli jsme z toho velkou radost.

Co nás na trati všechno potkalo a co nás zpomalilo?

 1. Na první RZ nám do trati vjel džíp, který nám jel přímo přes trať – nechápu toho pána, moc dobře věděl, že se tam jede rallye a stejně ohrozil životy několika lidí.
 2. 1x pejsek, který asi utekl majitelům a procházel se uprostřed silnice 🙁
 3. 1x otevřená kaplička u spolujezdce, takže žena toho moc neviděla 🙂

Když jsem na videu počítal opravované průjezdy, couvání díky ručce a chybám, přišel jsem na to, že jsem takto ztratil víc jak minutu, přičtu-li k tomu výlet do pole za 45 sekund, tak by naše celkové místo (bez těchto chyb) mohlo být celkově cca devátí – ale za tu srandu a zkušenosti nám to stálo :-).

 

         

Video z druhého průjezdu RZ 1 – náš výsledný čas 6:07

Druhé video je z RZ 2, druhý průjezd; na úvodu nekonečné tláchání a poté crash do pole 🙁 (bez lachání)

10 thoughts on “Rallye Světlá 2011 – jak to dopadlo?”

 1. velká gratulace k tak pěknému umístění, že technika fungovala a naštěstí se moc nestalo je skvělé. Kloubouk dolů před vámi a hodně úspěchů do dalších RZ 🙂

 2. Ta kamera v autě je naprosto super. Takhle z kamery ta rychlost tak děsivě nevypadá, hezky to zkresluje, ale sedět v autě bych s tebou asi nechtěl. 🙂 Ještě, že jste ten strom minuli. Zase se budu muset přijít na nějakou rally podívat 🙂

 3. Miky, ještě fakt že tvé smysli jsou tam kde maj být, kur…. to bylo o kousek. Ještě že se nic moc nestalo a jste v pořádku.

  1. Jako absolutně dokonale to zvládla žena; podivej jak je už hned zapřená, ruce u těla – nádhera manželko moje!

 4. No tak to byl hukot, úplně jsem to prožívala s vámi!!! Fakt pokoukáníčko!!!!! Klobouk dolů před tvou ženou!!!

 5. nejlepší je test před startem, ještě jsi se zapomněl zeptat a tenhle klacek je k čemu :-)) a to co se válí tady doel je k čemu :-))

 6. tak to je fakt kotel! netusil sem ze se jezdi az takhle rychle, ale tohle je fakt mazec. Jenom sem se na to dival a mel sem sevrenou rit. Furt me to taky laka, ale ted si fakt nejsem jistej. Jo a ten strom si zvladnul neskutecne! 99.9% lidi by jenm drzleo brzdu a cekalo na naraz. Tak drzim palce – at vam to jezdi!
  cus kach

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..