Rallye Radouň 2017 – Jak to dopadlo?

Jak to dopadlo? Špatně.

Na letošní Radouňskou rallye jsme se všichni těšili již od minulého ročníku. Upravené rychlostní zkoušky nám připravili neskutečně parádní RZ a nešlo se než těšit. Nám všem známe okolí Okrouhlé Radouně plné rybníků, hospůdek, fantastického počasí a základny narvané fanoušky a maskotem ASG podtrhovali atmosféru celé akce. Do soutěže byly přihlášeny naše 3 posádky; Kopáček & Pauch, Vosyka & Otmar ml. a Filip motorsport Pepí & Ondřej.

Páteční strategie byla zvolna začít, vytvořit si dobrou pozici a v sobotu zabrat. Po první RZ jsme měli, po odečtení chyby v retardéru soupeře, druhý nejrychlejší čas. Nutno podotknout, že se na čase velkou měrou podepsal bezchybný diktát Jonkyho a společný smích v cíli byl tomu důkazem. Druhou RZ jsme jeli volněji a zvykali si na nově nastavený podvozek. Po občerstvení v servisu a kontroly auta rychlou rotou ASG startuji auto a vidím červený piktogram Aladina v lampě. Motor zhasínám a po několika rychlých testech víme, že nemůžeme pokračovat. Bohužel nám odešlo čerpadlo oleje a soutěž pro nás skončila po druhé RZ. Ve chvíli, kdy mě objal úplně rozbitej Honzík, jsme měli to štěstí, že již byla tma a tak nikdo nemohl zpozorovat naše diamantové oči. Závod končí.

Náladu nám ale zvedají průjezdy kamarádů a ze závodníků se stávají velcí fanoušci, cateringoví specialisté, podpůrná fotografická a kamerová jednotka a dvojnásobná porce mechaniků v servisu (teda jen pro jednu posádku, na druhou (předjezdeckou) se nějak nedostalo – la pardón!), plavecký Thorp a Phelps, borci s panelákem na břiše a nebo sms „ceremoniální řízek“ :-D.

Je třeba poděkovat všem, v první řadě panu učiteli za pilnou přípravu auta, nespočet hodin vztekání, řešení a ladění všeho co k autu patří – i duše pilota. Honzíkovi za perfektní servis, tomu z Vlašimi jak to zase dobře vymyslel tam dole, ženě za velikou podporu a obětavost (spát v servisu je prostě jen pro ty největší držáky!), Jonkymu Alenovi, Vosyka gang bang, Fandovi , že přijel včas a mohl vidět jeden průjezd a všem ostatním za ty super kecy, Kovárno :-).

Vše naznačuje tomu, že se závada odhalila včas a nedošlo k poškození motoru. Do posledního dechu budu věřit, že čerpadlo vyměníme a WRC nám o5 pojede další soutěž.

Video

Fotogalerie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..