Rallye Hořovice 2013 – jak to dopadlo

Rallye Hořovice byl naším prvním závodem sezony 2013 a také současně prvním závodem pro Jonkyho. Až do poslední chvíle jsem nevěděli jestli soutěž pojedeme. V posledních hodinách se dokončovaly nápravy a adaptéry k  řízení a také se dodělávala světelná rampa. Vše se došilo horkou jehlou ve stresu několik hodin před zahájením nočních RZ.

Počasí přichystalo asi nejtěžší podmínky, které jsem na tratích zažil a tak na řadu přišel i mokrý slick PB00. Do auta jsem se neskutečně těšil jen škoda, že nebylo možné si do něj sednout dříve než na startu první RZ a tak jsem na otestování chování měl celých 700m mezi depem a startem RZ :-D.

Tato soutěž pro nás byla testováním upraveného auta pro sezonu 2013 a dle toho také vypadal náš výkon. Hned v druhé zatáčce první RZ výlet do pole, v dalších RZ postupně – proražení retardéru, další probrždění a výlet mimo trať a v poslední RZ přetočení a náraz do srázu. Dobrý na to že testujeme ne?! :-(. S autem sem si nějak nevěděl rady. Přílišný respekt, zodpovědnost k testování a zároveň závodění ve finále znamenaly výsledek 9. místo celkově.

Navigátor fungoval perfektně a je dokonalou a profesionální součástkou našeho týmu. Už se moc těším na naše další RZ.

V depu díky moc všem Pavlovi, Vlašimákovi i našim sousedům (Ballek Filip), kteří nám pomáhali s rampou, jidlem i soustanováním. Mockrát děkuju ženě za všechnu pomoc a na Posázaví se těš, užijeme si to moc!!!

shl_img_5436 shl_img_3848 shl_img_4283 ben_img_9541

 

 

8 thoughts on “Rallye Hořovice 2013 – jak to dopadlo”

 1. No tak zase nová zkušenost. Když jsem koukala v pátek v podvečer ven, jak šíleně lijem a všude stojí voda, myslela jsem na vás :-). Chtěla jsem se stavit zafandit v sobotu, ale díky počasí jsem se na to prostě vy….. 🙂 Ale zato jsem se celkem něco naučila 🙂 🙂

  Jinak pro Jonkyho to muselo bejt to nej zaškolení v tak těžkých podmínkách, ne? Když zvládl toto, tak ty další RZ budou levou zadní. 🙂

  Tak hodně úspěchů s autíčkem a hooooodně dobře najetých kilometrů bez újmy 🙂

  1. Jonky byl super! Je to talent od boha a hlavně super parťák. Společná strávená noc na jedné matraci; nezapomenutelný zážitek kámo!

 2. Hlavně nechrápu a to je podstatný!!! 😀 A nepřeháněj, je tam spousty práce na čtení..bude to ještě dlouhá cesta! Ještě jednou díky, nepopsatelná záležitost!!!!!! 🙂

  1. Až dosáhneš na paty dokonalosti mé ženy, bude to myslím úspěch! Je až děsivý jakej má ta babizna talent 😀

 3. GRATULACE ! ! ! !

  Počasí bylo vážně dóóóóst hnusný a deštivý i na čtyřkolku, takže 9. místo je úspěch !

 4. Devátý místo je naprosto vynikající!
  Neměl bys být na sebe být moc kritický, protože vezmi v potaz to, že nemáte ani digitálky v depu 🙂

  A jak jsem pochopil, tak v noci vám asi ani zima nebyla 😉

  Gratuluju

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..