Jak se zrodila ikona WRC 1998 v Nakupka.cz?

Tenkrát se psala zima roku 2012 a skupina šílenců po celodenním a celonočním ježdění v Orlických horách začala vymýšlet přerod Subaru STi TypeR na Subaru Impreza WRC 1998. Tento nápad byl již mnohokrát v minulosti zamítnut: poprvé při přestavbě na levostranné řízení, podruhé při zástavbě závodního rámu, ale nyní, když se do vymýšlení vložil neoblomný článek v podobě hnacího motoru, pan „Vlašimák“, bylo najednou jasné, kudy kroky povedou.

Stavba auta nebyla zrovna jednoduchá. WRC kity, které stojí desítky tisíc Kč, nejsou nic, na co máme finance, takže se zvolil kit z výprodeje za méně než polovinu ceny dílů z druhovýroby. Na druhou stranu takový kit znamenal mnoho ruční práce a mnoho hodin pasování, sváření a lepení.

Ke kitu se vyrobila nová nadkolí, do kterých se vejdou krásné nové ráfky. WRC musí mít správně udělaný podvozek a ten máme dokonale nastaven a vymyšlen. Následovalo dlouhé kitování, lakování a ve finále došlo i na polep auta. Výsledek dokonalé práce si můžete prohlédnout na některé ze soutěží, které se budeme účastnit, nebo v galerii auta :-).

Kdo se všechno na projektu podílel?
No bylo by asi lepší napsat, kdo ne, protože seznam by byl tak dlouhý, že nevím, kde začít. Každopádně díky Gajdovi, Vlašimákovi, mé manželce za trpělivost, Gajdovo ženě za trpělivost, Vlašimákovo manželce za trpělivost a zbytku republiky za pomoc a podporu. Zvláštní díky Kovárnovic šikovným rukám, geniálnímu myšlení při opracování nejrůznějšího materiálu od kovu, plastu, kevlaru, karbonu a laminátu, ale i dobré práci s pivem, rumem, vínem a dalšími nejmodernějšími materiály, které ke stavbě auta byly tak potřebné!

Kolik přestavba stála?
Zde je přehled vedlejších nákladů 🙂

  • Pavel MMSky odeslané Miguelovi – 9 400 Kč
  • Pavel odchozí hovory Miguelovi – 200 Kč
  • Pavel telefonicky shání správný synchron  – 800 Kč
  • Miguel odchozí hovory Pavlovi – 201 Kč
  • Miguel výhružné telefonáty a sms dodavatelům (opožděné dodávky) – 9 520 Kč


10 thoughts on “Jak se zrodila ikona WRC 1998 v Nakupka.cz?”

  1. Je to nádhera. Mrzí mě, že jsem nemohl dorazit do Vlašimi na focení, ale byli jsme ve Slatiňanech a měl jsem to v ten čtvrtek moc z ruky. Ale určitě si nějaký ten čas najdu, ta přestavba se moc povedla.

  2. No ať koukám jak koukám tak blatníky stejně široký, zadní křídlo stejný, zadní a přední nárazník stejný, 2x dveře, … Jako no dobře možná mi ty plechový dílce trošku líp pasujou k sobě ale s tím bych si nelámal hlavu. Jinak samozřejmě respekt, hezčí auto než Impreza WRC98-00 žádný není.

  3. Pěkný a gratuluji k výbornému výsledku. Jako opravdový závodník jsi strávil 100x více času v garáži než na trati!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..